Buzhala: Hekuran Muratin e pata bë drejtor të Financave në median që udhëhiqja

Periskopi.com Lajme

Gazetari Berat Buzhala ka treguar se ministri aktual i Ekonomisë, Hekuran Murati para tri viteve ishte drejtor i Financave në median që udhëhiqte ai.

‘’Hekuran Muratin e kam pasë drejtor të Financave në Express. Është një djal dhe punëtor i jashtëzakonshëm’’, tha ai në Rubikon.

Tutje Buzhala tregoi se Murati kishte qëndruar aty për rreth një viti dhe pastaj kishte kaluar në Vetëvendosje.

Buzhala thekson se nuk ka ndonjë raport të afërt me Muratin pas asaj marrëdhënie pune./PERISKOPI/