Sporti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas barazimit të sontëm të Kosovës kundër Zvicrës…

09 Sep, 23:42

Zvicra ka shënuar golin e dytë për të rikthyer epërsinë ndaj Kosovës. Amir Rrahmani shënoi…

09 Sep, 22:31

Kosova 0:1 Zvicra 14′ Zvicra shënon gol. Freuler realizon pas një aksioni të bukur. 11′…

09 Sep, 21:04

Kombëtarja e Kosovës sot do ta luajë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për…

09 Sep, 20:48
Ja në cilat kanale do të mund ta shikoni LIVE ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës

Kosova dhe Zvicra do të përballen sonte në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian. Pritet të…

09 Sep, 19:11

Ky lojtar i Zvicrës nuk do të luajë sonte ndaj Kosovës

Zvicra do të jetë sonte mysafire e Kosovës në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e…

09 Sep, 15:36

Katër futbollistë mbesin jashtë, nuk përfshihen në listën e Kosovës për ndeshjen ndaj Zvicrës

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sonte ndeshjen ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për…

09 Sep, 14:32

Bastoret i japin shumë pak gjasa Kosovës ndaj Zvicrës

Kombëtarja e Kosovës sot do ta luajë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për…

09 Sep, 12:27

Danezët do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Kosovë – Zvicër

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë nesër ndeshjen ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për…

09 Sep, 10:37

Sonte ndeshja e shumëpritur Kosovë – Zvicër

Kombëtarja e Kosovës sot do ta luajë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për…

09 Sep, 8:55

Prishtinë 2030: Çfarë janë Lojërat Mesdhetare, që do të organizohen për herë të parë në vendin tonë?

Kosova ka fituar të drejtën për organizimin e Lojërave Mesdhetare për vitin 2030 – “Prishtina…

08 Sep, 19:26

Xhaka refuzon të përgjigjet për rezultatin, pranon se ndaj Kosovës është ndeshje e veçantë

Kombëtarja e Kosovës nesër do të jetë nikoqire e Zvicrës, në ndeshjen e vlefshme për…

08 Sep, 19:23

Rohde uron Prishtinën për fitimin e ofertës për organizimin e Lojërave Mesdhetare

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde ka uruar për vendimin që Lojërat Olimpike Mesdhetare të mbahen në…

08 Sep, 19:07

Rrahmani: Krenohemi me Xhakën e Shaqirin, por nesër duam të fitojmë

Amir Rrahmani ishte në krah të trajnerit Gliha, në konferencën për shtyp në prag të…

08 Sep, 18:34

Keqpërdorimet me biletat e ndeshjes Kosovë-Zvicër, FFK del me një njoftim të rëndësishëm

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar edhe një herë opinionin se biletat e ndeshjes…

08 Sep, 16:32

700 tifozë zviceran në Fadil Vokrri për ndeshjen Kosovë – Zvicër

Federata e Zvicrës ka njoftuar se 700 tifozë zviceranë kanë prerë biletat për ta parë…

08 Sep, 9:30

Shqipëria siguron një pikë të madhe ndaj Çekisë, ëndrra për Euro 2024 vazhdon

Shqipëria ka arritur të marrë një barazim në Pragë të Çekisë duke shkuar kështu sigurt…

07 Sep, 22:57

Barazon Shqipëria, Nedim Bajrami shkund portën e Çekisë

Shqipëria ka barazuar rezultatin ndaj Republikës Çeke Ka qenë Nedim Bajrami që ka shkundur rrjetën…

07 Sep, 22:20

Çekia i shënon gol Shqipërisë

Shqipëria është duke humbur me rezuiltat 1-0 në Pragë të Shqipërisë. Goli për çekët erdhi…

07 Sep, 22:11

Shqipëria synon historinë për herë të dytë sonte në Pragë, formacioni kundër Çekisë

Republika Çeke nuk është më ajo Kombëtarja e emrave që kishte si Pavel Nedvěd, Jan…

07 Sep, 19:54

Shaqiri: Duhet të presim fishkëllima në Kosovë

Për Xherdan Shaqirin, kualifikimi për Kampionatin Evropian ndërlidhet me duelin ndaj shtetit në të cilin…

07 Sep, 18:47

Mahrez martohet për herë të dytë me të njëjtën grua

Taylor Ward dhe Riyad Mahrez kanë ndërruar unazat në një ceremoni formale në Londër të…

07 Sep, 17:25

FC Prishtina dënohet nga Federata e Futbollit e Kosovës

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës e ka dënuar FC Prishtinën me gjobë…

06 Sep, 19:41

“Messi do të luajë në Botërorin e 2026-ës”

Presidenti i Federatës së Futbollit të Argjentinës, Claudio Tapia mendon se Lionel Messi do t’i…

06 Sep, 17:23