Sporti

Jadon Sancho tashmë e ka gjetur veten nën presion te Manchester Unitedi Aq brutale dhe…

03 Oct, 11:50

Liverpooli sot pret Manchester Cityn me fillim nga ora 17:30, në kuadër të javës së…

03 Oct, 11:29

Toni Domgjoni do të jetë i disponueshëm për Kombëtaren e Kosovës për ndeshjet kundër Suedisë…

03 Oct, 11:07

Mbrojtësi i Arsenalit, Gabriel Magalhaes po e kërkonte dhëmbin nëpër fushë pas ndeshjes kundër Brightonit,…

03 Oct, 10:50
Suarez rreth gjestit të telefonit: Ishte për ata që e dinë, e kam numrin e njejtë

Luis Suarez e shënoi golin e dytë për Atletico Madridin kundër ish-skuadrës së tij, Barcelonës,…

03 Oct, 10:18

Reagimi dëshpërues i Koemanit pas golit të Suarezit mbrëmë, është dhimbje e pastër shpirtërore

Luis Suarez e bëri Barcelonën të pendohet që e ka shitur, të shtunën mbrëma. Jo…

03 Oct, 10:09

Fitore e lehtë e Prizrenit ndaj Dritës

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj RC Cola Dritës me rezultat 102:71 (23:22, 30:15, 25:16,…

02 Oct, 23:39

Toni Domgjoni ka aplikuar për pasaportën e Kosovës – pamje nga ambasada në Holandë

Lojtari i Vitesse pritet të luajë me Kosovën në ndeshjet e tetorit. Mesfushori kosovar, i…

02 Oct, 23:16

Për gjynah: Barcelona mposhtet nga Atletico Madrid, Suarez i shënon ish-skuadrës

Barcelona ka regjistruar edhe një tjetër rezultat negativ. Për të rikonfirmuar krizën e madhe në…

02 Oct, 22:52

Interi e përmbys Sassuolon me anë të Dzeko e Lautaro – tri pikë të reja për ‘Zikaltrit’

Inter ka marrë tri pikë të reja në Serie A. Skuadra e Inter ka shënuar…

02 Oct, 22:35

Dzeko gjen golin, Inter barazon rezultatin ndaj Sassuolo

Është shënuar edhe goli i dytë në ndeshjen Sassuolo – Inter. Skuadra e Inter ka…

02 Oct, 22:04

E bukur: Luis Suarez i shënon Barcelonës, dyfishohet epërsia e Atleticos

Atletico Madrid ka dyfishuar epërsinë kundër Barcelonës. Në minutën e 43′ të takimit, Atletico Madrid…

02 Oct, 21:48

Atletico në epërsi ndaj Barcelonës, Lemar me një gol të bukur

Është zhbllokuar derbi mes Atletico Madrid dhe Barcelonës. Atletico Madrid ka marrë epërsinë ndaj Barcelonës…

02 Oct, 21:26

Sassuolo në epërsi ndaj Inter – realizon Berardi

Është zhbllokuar ndeshja mes Sassuolo dhe Inter. Skuadra e Inter ka gjetur veten në disavantazh,…

02 Oct, 21:23

Nuk e tepron Arsenali, pas tri fitoreve radhazi kthehet për të barazuar ndaj Brighton

Arsenal nuk ka arritur më shumë sesa një barazim pa gola ndaj Brighton. Pas tri…

02 Oct, 20:21

Locatelli heroi i mbrëmjes për Juventus – ‘Zonja e vjetër’ fiton derbin e qytetit kundër Torinos

Juventus ka shënuar fitore në derbin e qytetit të Torinos. Skuadra e drejtuar nga Massimiliano…

02 Oct, 19:54

Formacionet zyrtare: Sassuolo – Inter

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Sassuolo – Inter. Inter luan në udhëtim kundër Sassuolo,…

02 Oct, 19:47

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Barcelona

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Atletico Madrid – Barcelona. Kryendeshja e javës së tetë…

02 Oct, 19:39

Barcelona ka një plan për ta emëruar Erik Ten Hag në krye të stolit – por ky sezon duke se do të dështojë

Erik Ten Hag mund të jetë trajneri i Barcelonës në sezonin e ardhshëm. Trajneri i…

02 Oct, 19:33

Konfirmohet gjithçka, Ibrahimovic mungon ndaj Kosovës

Suedia do të jetë pa sulmuesin më të madh të skuadrës, Zlatan Ibrahimovic, në ndeshjen…

02 Oct, 18:59

Skandal në boks: Komisioni hetimor zbulon se duelet e Olimpiadë ishin të trukuara

Komisioni hetimor që ishte ngritur për të hetuar duelet e boksit në Lojërat Olimpike “Rio…

02 Oct, 18:55

Zyrtare: Roma vazhdon kontratën me Pellegrinin

Kapiteni i Romës, Lorenzo Pellegrini ka vazhduar zyrtarisht kontratën me klubin, deri në qershor të…

02 Oct, 18:32

Laporta jep lajmin e papritur: Koeman do të vazhdojë të jetë trajner i Barcelonës

Tifozët e Barcelonës kanë marrë lajmin e hidhur nga presidenti Joan Laporta, lidhur me postin…

02 Oct, 18:31

Southampton nuk ia del me 10 lojtarë – Chelsea merr tri pikë për kreun e tabelës

Chelsea është përkohësisht në krye të tabelës së Premier League. Skuadra e Chelsea ka shënuar…

02 Oct, 17:57