Zoya

Për punëtorët me kualifikime të ulëta, ndryshimi i vendit të punës mund të nënkuptojë një…

06 Jun, 15:36

Konsumi i moderuar i kafesë, përkatësisht dy deri në tri sosh në ditë, mund të…

05 Jun, 7:50

Koha më e mirë për të bërë seks është kur ju ndiheni mirë bashkë me…

03 Jun, 9:07

Jeta prej shefi apo shefeje për ju mund të jetë një jetë për t’u ëndërruar,…

26 May, 7:54
Dubai, një hapësirë rëre shitet për 31 milionë euro

Dubai është një magnet për të pasurit, të cilët shpesh kënaqen me blerjet ekstravagante ose…

23 May, 18:38

Kafeja ndikon në sjelljen tonë, 5 “pasoja” të habitshme

Të gjithë e dinë që kafeja e gjallëron shpirtin. Sapo kalon në buzët tona, truri…

22 May, 8:09

Ndodh edhe kjo: Shoferi i dehur ndërron vendin me qenin për të shmangur arrestimin

Një burrë që ishte me shpejtësi dhe i dyshuar për drejtimin e mjetit në gjendje…

17 May, 17:56

5 tiparet e njerëzve të suksesshëm

Për të arritur tek suksesi, të rëndësishme janë si fati, ashtu dhe puna me përkushtim.…

16 May, 7:53

Deri në sa vite mund të jetojë një njeri? Përgjigjet shkenca

Një studim i udhëhequr nga kompania e bioteknologjisë Gero parashikon se trupi mund të rikuperohet…

11 May, 22:49

Zbulohet misteri, historiani italian identifikon vendin e urës në sfondin e Mona Lizës së famshme

Një qytet i vogël në Toskanë është zhytur në emocione pasi pretendimeve të fundit se…

11 May, 13:35

Horoskopi 3 maj, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Mos lejoni që çështjet e vogla t’ju shqetësojnë mendjen. Vëllezërit dhe motrat do t’ju…

03 May, 8:37

7 cilësitë e mira që burrat kërkojnë tek gratë

Burrat kërkojnë cilësi të caktuara tek një grua dhe ato nuk janë aq sipërfaqësore sa…

24 Apr, 7:59

Shitet për vlerën e lartë unaza me kokën e njeriut që ka shkruar historinë

Një unazë 2 mijë vjeçare me kokën e Augustit, perandorit të parë romak, është shitur…

21 Apr, 8:56

Ecja ju zgjat jetën, e konfirmon studimi

E ecura ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tuaj, ajo ndihmon për të pasur…

21 Apr, 8:18

A e dini sa njerëz vdesin dhe lindin çdo vit?

Ndryshimet në popullsinë e botës përcaktohen nga dy faktorë: numri i njerëzve që vijnë në…

20 Apr, 22:04

HOROSKOPI/ 18 prill 2023, çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi  Më në fund pasioni në çift do rizgjohet dhe emocionet që do përjetoni do…

18 Apr, 8:12

Studim befasues! Sa më shumë marrëdhënie seksuale, aq më gjatë jetojnë burrat…

Burrat me dëshirë të lartë seksuale jetojnë më gjatë se bashkëmoshatarët e tyre. Studiuesit japonezë…

17 Apr, 11:08

Të jesh shef nuk është e lehtë

Lidershipi pothuajse gjithmonë është portretizuar si një ndër gjërat më të synuara nga shumë sidomos…

13 Apr, 23:46

Për herë të parë, NASA krijon një hartë 3D e cila përshkruan planetin Mars

Për herë të parë është krijuar një hartë 3D që përshkruan planetin e “kuq” në formën…

10 Apr, 8:51

“Fuqia e gjuhës”: 5 mënyra se si truri i poliglotëve funksionon ndryshe

Si ndikon në mendje të folurit e shumë gjuhëve? Për dekada të tëra, kjo pyetje…

07 Apr, 19:15

Horoskopi i datës 5 prill 2023 nga Christine Haas

Dashi Kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite sepse përndryshe do gjendeni në situata vërtet të…

05 Apr, 11:14

Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë më 3 prill

Dashi Sot do keni vullnet të fortë dhe me përpjekjet e duhura do arrini gjithçka…

03 Apr, 8:13

Qyteti i Ndaluar, simboli i misterit dhe fuqisë së perandorëve të Kinës

Qyteti i Ndaluar, një pallat i madh perandorak ku dikur banonin perandorët e fuqishëm të…

31 Mar, 18:32

Këto 3 zakone po ju dëmtojnë jetën seksuale

1.Stop Calling Him Honey and Start Having Sex! T’i thërrisni njëri-tjetrit me nofkë përkëdhelëse nuk…

30 Mar, 9:29