Zoya

Dashi Nëse jeni ne një lidhje mos kërkoni te impononin mendimin tuaj mbi partnerin sepse…

15 Dec, 8:37

Sado toksike të jetë xhelozia në një marrëdhënie, nuk është gjithmonë e lehtë të dallosh…

13 Dec, 16:32

Çizmet e larta janë një artikull i domosdoshëm në dollapin e këpucëve kur fillojnë ditët…

10 Dec, 21:53

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe…

08 Dec, 11:52
Një ndër qytetet më të bukura në SHBA ndalon hyrjen e turistëve: Blogerët vijnë vetëm për foto, na e nxinë jetën

Vermonti në SHBA, i njohur si vendi ideal për arratisjet e vjeshtës, ka mbyllur rrugët…

29 Oct, 17:12

Njihuni me Pepper X’in, specin më djegës në botë

Pepper X është shpallur zyrtarisht speci djegës në botë. Guinness World Records njoftoi se kishte…

18 Oct, 21:45

Një ‘superkontinent’ i ri mund të zhdukë njerëzit dhe ta bëjë Tokën të pabanueshme

Formimi i një “superkontinenti” të ri mund të zhdukë njerëzit dhe të gjithë gjitarët e…

28 Sep, 9:14

Sa janë shqetësuese ndryshimet klimatike?

Ndryshimet klimatike në Tokë kanë ndodhur me cikle të caktuara gjatë gjithë historisë së planetit,…

20 Sep, 17:26

Këto janë ëndrrat që mund t’i shihni nëse vuani nga ankthi

Sipas ekspertëve shëndetësorë, njerëzit që vuajnë nga ankthi shohin më shumë ëndrra që lidhen me…

07 Sep, 10:12

Tri miqësitë që ju duhen në jetë sipas një studimi të Harvardit

Një studim 85-vjeçar i Harvardit zbuloi se gjëja më e rëndësishme që na sjell lumturi…

05 Sep, 22:23

Sonte shfaqet “Superhëna Blu”, nuk do të shihet më deri në vitin 2037

Superhëna e dytë e muajit, e cila gjithashtu ndodh të jetë hëna e plotë më…

30 Aug, 8:59

“Financat do të jenë …”, Horoskopi i ditës së mërkurë, 30 Gusht 2023

Dashi Edhe pse nuk do të jeni shumë në qejf gjatë kësaj dite, përsëri do…

30 Aug, 8:47

Ekspertët: Lajmet për politikën ju dëmtojnë zemrën

Lajmet e ditës në vendin tonë janë të mbushura me politikë. Çdo edicion lajmesh nis…

29 Aug, 15:25

Shkencëtarët në Australi gjejnë për herë të parë një krimb të gjallë në trurin e njeriut

Shkencëtarët në Australi ka thënë se për herë të parë në histori është gjetur i…

29 Aug, 14:04

Vërtetohet shkencërisht se e qeshura të zgjat jetën

Thënia e vjetër se “e qeshura të zgjat jetën” është e vërtetë, sidomos kur bëhet…

28 Aug, 8:34

Frymëzuar nga vajzat franceze: Kombinimet që të duhen për vjeshtën

Vajzat franceze vishen gjithnjë me shumë stil, në çdo stinë. Për vjeshtën që po vjen,…

27 Aug, 13:56

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi Një mik mund t’ju propozojë që të merrni pjesë në një projekt të ri…

27 Aug, 8:17

Sipas shkencës kjo është dita më vdekjeprurëse e javës

Ky është një skenar shumë i zakonshëm: Po afrohet fundi i javës së punës, jeni…

26 Aug, 17:59

“Ditë argëtuese dhe plot aktivitete” – Ja parashikimi i yjeve për këtë të hënë

Dashi Do të kaloni një ditë argëtuese dhe plot aktivitete. Do të ndiheni shumë të…

21 Aug, 8:07

Parashikimi i yjeve për sot, lexoni çka thotë horoskopi për shenjën tuaj

Parashikimi i yjeve për ju sot. Puna juaj do të bëhet shumë emocionale – veçanërisht…

20 Aug, 10:06

Shenjat që tregojnë se jeni në një mjedis pune mbytës

Gjithkujt mund t’i ketë ndodhur që në një periudhë të caktuar të karrierës ta gjejë…

18 Aug, 8:04

“Mos shpërfillni asgjë”, parashikimi i yjeve për këtë të enjte

Dashi Integroni idetë që zakonisht i shpërfillni. Në vend që të ulni hapur konceptet që…

17 Aug, 8:17

Hapni sytë mirë! Nëse jeni një nga këto shenja, sot mund të gjeni dashurinë

Hëna dhe Virgjëresha komplotojnë sot për të mbushur jetën tonë me dashuri, dhe kjo është…

16 Aug, 17:38

NASA: Korriku, muaji më i nxehtë i regjistruar që nga viti 1880

Korriku ishte muaji më i nxehtë nga çdo muaj tjetër në regjistrimin global të temperaturave,…

15 Aug, 13:10