Çfarë Fati, lëndohet sërish dhe shpërthen në lot teksa largohet nga fusha

Çfarë Fati, lëndohet sërish dhe shpërthen në lot teksa largohet nga fusha

Nuk po ia do. Ansu Fati është ndalur sërish.

Talenti i Barcelonës, që pritej të shkëlqente, sidomos pas largimit të Lionel Messit, po qëndron më shumë në infermieri sesa në fushë.

Lëndimet e shumta dhe të rënda ia kanë pamundësuar atij që të luajë disa ndeshje me radhë dhe të tregojë cilësitë e tij.

Fati, që sapo ishte rikthyer nga lëndimet e njëpasnjëshme, u dëmtua sërish në Kupën e Mbretit kundër Athletic Bilbaos.

Ai u detyrua të lërë fushën e lojës në minutën e 95-të, kur Barça po barazonte 2-2 me Bilbaon.

Fati, i zemëruar me lëndimet e shumta që s’po e lënë rehat, u largua mes lotëve nga fusha.

Kësaj radhe, lëndimi i Fatit është tërheqja muskulore, që të paktën do ta lërë tre javë jashtë fushave. 

 

Shpërndaje në: