Chelsea bën transferimin e parë të verës

Chelsea bën transferimin e parë të verës

Chelsea ka nënshkruar me mbrojtësin e Fulhamit, Tosin Adarabioyo në një transferim të lirë me 26-vjeçarin duke iu bashkuar Bluve në një marrëveshje katërvjeçare.

Adarabioyo, i cili do t’i bashkohet kur t’i skadojë kontrata në fund të muajit, mendohet se po bën lëvizjen për të luajtur në Evropë me Chelsean që është kualifikuar në Ligën e Konferencës sezonin e ardhshëm.

Ish-qendërmbrojtësi i akademisë së Manchester Cityt, Adarabioyo, refuzoi një ofertë për t’u bërë një nga lojtarët më të paguar në Fulham në prill.

“Chelsea është një klub i madh dhe ky është një moment rrethi i plotë për mua. Unë kam lindur tre milje larg Stamford Bridge dhe kam bërë debutimin tim profesional atje,” tha Adarabioyo.

Ardhja e Adarabioyo mund të përshpejtojë largimin e mbrojtësit të akademisë së Chelsea, Trevoh Chalobah, i cili është në dispozicion për shitje këtë verë me interes të raportuar nga Manchester United.

Thiago Silva, 39 vjeç, gjithashtu do të largohet nga Chelsea për t’u ribashkuar me klubin brazilian Fluminense.

Shpërndaje në: