Chelsea tregon dhëmbët, Giroud kalon në epërsi ‘Të Kaltërit’ kundër Liverpoolit

Periskopi.com Sporti

Chelsea ka kaluar në epërsi kundër Liverpoolit në kuadër të Superkupës evropiane, që po zhvillohet në Stamboll.

Pas një vrapimi të suksesshëm drejt zonës kundërshtare, Christian Pulisic gjeti për mrekulli Olivier Giroudin në krahun e majtë.

Sulmuesi francez, një me një me portierin, nuk gaboi dhe realizoi për 1-0.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: