Conte pas humbjes kundër Milanit: Duhet të jemi më cinikë

Periskopi.com Sporti

Antonio Conte ka folur për Sky Sport pas humbjes së pësuar kundër Milan-it:

“Na vjen keq që kemi humbur një ndeshje që e kemi luajtur shumë mirë. Ata janë treguar të aftë dhe mendoj se kanë qenë edhe me fat. Gjithsesi, komplimente atyre”.

“Çdo ndeshje krijojmë shumë për të shënuar, duhet të jemi më cinikë në shfrytëzimin e rasteve. Kanë luftuar deri në fund për barazimin. Nuk kemi qenë me fat”.

“Soliditeti në mbrojtje dhe ekuilibri janë të rëndësishëm, por është e pashmangshme që duke luajtur me dy lojtarë si Perisic dhe Hakim në krah, që janë më shumë si mesfushorë, diçka paguan. Dhe të mendosh se ka disa që shtrembërojnë turinjtë sepse duan edhe fantazistin (trajneri zikaltër duket se i referohet Eriksen-it)”.

“Barella? Ka karakteristika të ngjashme me mua, edhe pse është shumë më i mirë në krahasim me mua. Mund të bëhet një top lojtar”.

Shpërndaje në: