Dalin videot me sheikët, modelja i jep fund jetës

Periskopi.com Showbiz

“Dubai Porta Potty” është një trend, për të cilin thuhet se influenceret, blogeret dhe vajzat e tjera të reja bëjnë në këmbim të parave ose dhuratave.

Sipas pretendimeve, këto gra i lënë sheikët të bëjnë me to çdo veprim që ata duan në këmbim të çantave, këpucëve dhe parave.Një video e fundit e “Dubai Porta-Potty” bëri bujë në internet, ku shihet një vajzë teksa sheikët kryejnë jashtëqitjen mbi të.

Vajza e kësaj videoje është modelja Monica Karungi, e cila njihet si Mona Kizz, e cila pas bërjes virale të videos, i ka dhënë fund jetës, shkruan TMZ, transmeton Klankosova.tv.

Në portalet e huaja është publikuar një pamje, ku shihet se modelja është hedhur nga ballkoni i apartamentit të saj.

23-vjeçarja ishte një personalitet i shquar në Instagram dhe në mesin e një prej modeleve më të njohura afrikane.

Një numër i madh miqsh dhe bashkëpunëtorësh të ngushtë kanë thënë se janë të habitur për veprimin e fundit të Monës.

Të tjerë ia atribuojnë vdekjen e saj depresionit, megjithatë aktualisht nuk ka pasur asnjë deklaratë të lëshuar nga familja e saj.