Dodik: Nëse fiton Biden, do të punojë kundër serbëve

Periskopi.com Lajme

Anëtari serb i Presidencës së Bosna dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, ripërsëriti sot se e mbështet Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të SHBA’së dhe se kundërshtari i tij, Joe Biden, i urren serbët.

“Serbët me gjasë nuk do të votojnë për Biden, i cili është një urrejtës i zakonshëm serb dhe mbledh rreth vetes ata që, nëse vijnë në pushtet, me siguri do të drejtojnë gjithçka kundër komunitetit tonë në BiH, dhe madje edhe kundër kroatëve në kuptimin politik,” i tha Dodik reporterëve në Pelagicevo, raporton Vijesti.

Ai deklaroi se ani pse serbët do të vendosin vetë, e  nëse dikush e dëgjon atë, atëherë ata do të duhet të votojnë për Trump.

Zgjedhjet për president të Shteteve të Bashkuara do të mbahen më 3 nëntor.

Shpërndaje në: