‘Duam luftë’, protestuesit serbë provokojnë policët e Kosovës (Video)

Periskopi.com Lajme

Protestuesit serbë të cilët janë duke qëndruar në Jarinjë kanë provokuar Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës me fjalët “Duam luftë”, gjatë ndërrimit që e bëjnë këta të fundit.

Përveç fjalëve provokuese të cilët protestuesit i kanë lëshuar në drejtim të policëve aty është dëgjuar edhe muzikë nacionaliste serbe.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që gjatë këtyre gjashtë ditëve njësitet speciale të Policisë së Kosovës provokohen nga serbët protestues, por ata kanë ruajtur qetësinë dhe nuk kanë reaguar.

Shpërndaje në: