Dueli Fury-Usyk: Legjenda e futbollit, Steven Gerrard tregon se kë e mbështet sonte

Dueli Fury-Usyk: Legjenda e futbollit, Steven Gerrard tregon se kë e mbështet sonte

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda.

Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit.

Për ta shijuar këtë duel në mesin e mijëra tifozëve do të jenë të pranishëm edhe figura të mëdha të sportit.

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard ka arritur në stadium për ta shikuar nga afër duelin. Anglezi do të përkrah boksierin britanik, Tyson Fury.

Më herët u konfirmua se i pranishë do jetë edhe Cristiano Ronaldo.

Shpërndaje në: