Dueli i shekullit: Cristiano Ronaldo do ta shijoj nga afër përballjen mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Dueli i shekullit: Cristiano Ronaldo do ta shijoj nga afër përballjen mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda.

Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit.

Për ta shijuar këtë duel në mesin e mijëra tifozëve do të jenë të pranishëm edhe figura të mëdha të sportit.

Anthony Joshua dhe Cristiano Ronaldo pritet të jenë të pranishëm, pasi në fotografinë e publikuar nga “Sky Sports Boxing” shihen ulëset me emrat e tyre.

 

Shpërndaje në: