Dy golat e Suarez shpëtojnë Atletico Madridin

Periskopi.com Sporti

Atletico Madrid ka siguruar tri pikë falë dramave në fund kundër Getafes.

“Los Rijoblancos” ia dolën të fitojnë me përmbysje (1-2), në kuadër të xhiros së gjashtë në La Liga.

Getafe fillimisht kaloi në epërsi përmes Mitrovic në fundin e pjesës së parë (45′).

Problemet nisën për vendasit kur Carles Alena u ndëshkua me të kuq dhe pastaj Atletico arriti ta përmbys rezultatin.

Ishte Luis Suarez që pas një asistimi të Hermoso e barazoi rezultatin (78′).

Ndërsa, kur mendohej se do mbyllej takimi me këtë rezultat, në skenë doli sërish uruguaiani që i dha fitoren Atleticos (90′).

Me këtë fitore, Atletico merr kreun me 14 pikë, derisa Getafe renditët në pozitën e parafundit pa pikë./

Shpërndaje në: