Dy yje të Kombëtares së Kosovës sonte ballë përballë në Europa League: Legia-Napoli, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Sonte zhvillohen disa nga supersifdat e Ligës së Europës, shkruan Insporti.

Ku në këtë kuadër spikat edhe takimi  ndërmjet Legias së Varshavës dhe Napolit.

Amir Rrahmani starton nga minuta e parë në mbrojtjen italiane, teksa te klubi polak, Lirim Kastrati gjithashtu është titullar.

Formacioni i Legias: Miszta, Johansson, Wieteska, Jedrzejczyk, Ribeiro, Josue, Silsz, Mladenovic, Kastrati, Emreli, Luquinhas

Formacioni i Napolit: Meret, Koulibaly, Rrahmani, Jesus, Di Lorenzo, Zielinski, Elmas, Demme, Anguissa, Petagna, Lozano