Eleminohet nga Europa Ligë skuadra e Tiranës (Video)

Eleminohet nga Europa Ligë skuadra e Tiranës (Video)

Shqiptarët u mposhtën edhe në shtëpi kundër ekipit nga Izraeli, Maccabi Tel Avivi me rezultat 0 me 3, ndërsa me të përgjithshëm 5-0.

Golat për ekipin mysafirë i shënuan: Schoenfeld, Itzhaki dhe Rikan.

Për Tiranën vlen të përmendet se gjërat u përkeqësuan në fund të pjesës së parë, ku Sentamu u ndëshkua me karton të kuq.

Skuadra izraelite pret fituesin e ndeshjes SJK – Reykjavik, për ta mësuar kundërshtarin në rrethin e dytë.

Shpërndaje në: