FC Liqeni renditet si skuadra e 20-të më e mirë në Evropë

Periskopi.com Sporti

Pas suksesit të sezonit të kaluar në kuadër të UEFA CHAMPIONS LEAGUE ku me katër fitore, një barazim dhe një humbje dhe pas titullit kampion nga sezoni i sapo përfunduar FC Liqeni është renditur në mesin e 20-të skuadrave më të mira në Evropë.

Kjo i kualifikon ata direkt në Main Round, duke eliminuar Preliminary Round (round ku gjendeshin sezonin e kaluar), por me renditjen e re dhe sukseset e vashdueshme tashmë FC Liqeni është kualifikuar direkt në Main Round UEFA Champion League.

Si bartës i grupit, FC Liqeni pas aplikimit në UEFA ka fituar edhe të drejtën e organizimit të grupit bartës të garave të Main Round në kuadër të Champions League, që do mbahet muajin tetor në Prishtinë.