Fëmija njëvjeçar mbytet në një pishinë në Drenas

Periskopi.com Lajme

Një fëmijë njëvjeçar raportohet të ketë humbur jetën.

Injëjti është mbytur në një pishinë në fshatin Likoshan të Drenasit.

Drejtori i kësaj qendre, Ismet Bogiqi konfirmoi rastin teksa tha se vdekjen e fëmijës e ka konstatuar ekipi i mjekëve nga Qendra e Mjekësisë Familjare.

Bogiqi shtoi gjithashtu se lidhur me rastin janë informuar edhe Policia e Kosovës.

Ai tha se trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe se nuk dihet ende se si ka ardhur deri tek rasti tragjik, ku vdiq një 1 vjeçar.