Florian Marku për situatën në Veri: Me trup e shpirt jemi me Kosovën

Periskopi.com Sporti

Boksieri i njohur nga Shqipëri, Florian Marku ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Veri të Kosovës.

Marku përmes një postimi në ‘Facebook’ ka shkruar se me trup dhe zemër është me Kosovës, shkruan Periskopi.

Mbrëmë në Mitrovicën e Veriut u lëshaun edhe alarmet e rrezikut, kjo vjen pikërisht më 1 gusht, koha kur pritej të hynte në fuqi vendimi i qeverisë për ndërrimin e targave serbe me ato RKS, si dhe reciprocitetit për letërnjoftimet serbe, shkruan Periskopi.

E rreth kësaj ngjarje, boksieri Florian Marku ka thënë se me trup dhe shpirt është me Kosovën.

“JEMI ME TRUP E ME SHPIRT ME KOSOVEN”.

Kujtojmë se Florian Marku do të takohet mer 25 gusht me Miguel Parra Ramirez në stadiumin “Air Albania”.