Luan në Angi dhe dëshiron të luajë për Kosovën

Periskopi.com Sporti

Pas Besart Berishës, Gramoz Kurtajt dhe Labinot Halitit, të cilët kanë konfirmuar se dëshirojnë të luajnë për Kosovën, tashmë kësaj listë i është shtuar edhe një talent.

Bëhet fjalë për 20-vjeçarin Florent Bojaj, i cili është pjesë e skuadrës angleze Huddersfield, por që në këtë verë është huazuar te skuadra tjetër, Kilmarnock.

Bojaj luan në pozitën e anësorit, ndërsa më herët ka luajtur edhe për grupmoshat nën 17-vjeç të Kombëtares Shqiptare. /Periskopi.com