Gjobitja marramendëse e lypësarëve në Kosovë: Veton Berisha reagon me emocione

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane të Kosovës, Veton Berisha, ka reaguar ashpër për ndëshkimet e shqiptuara nga pushteti ndaj lypsarëve në Kosovë.

Sipas Berishës, të dënohet një lypsar në Kosovë me 500 euro dhe ti konfiskohen parat të cilat i janë falur është shqetësuese për të gjithë ne e aq më tepër kur shumica nga lypsarët janë nga komunitetet pakicë në Kosovë, përcjell Periskopi.

“Do pajtohesha me veprime këshilluese dhe mbështetëse ndaj tyre por asesi me ndëshkime të tilla! Më informuan se ka edhe të tjerë lypsar të ndëshkuar”, shprehet Berisha.

Ai bën thirrje ministrit dhe deputetëve të komuniteteve të cilët janë zgjedhur për ti mbrojtur edhe këta të ndalojnë urgjentisht këtë iniciativë shtetërore të shëmtuar./Periskopi/

Postimi me video i Veton Berishës:

 

 

Shpërndaje në: