Gjoshi: Hipokriti Albin Kurti iu thotë ‘Hashim shko në Hagë’ atyre që luftuan që në Kosovë të mos ndodhte Srebrenica

Periskopi.com Lajme

Betim Gjoshi nga radhët e PDK’së ka quajtur Albin Kurtin hipokrit pas reagimit të këtij të fundit, i cili sic shkruan Gjoshi është në gjendje të kërkoj drejtësi  për Srebrenicën, dhe të dëshirojë burgosjen e atyre që organizuan çlirimin e vendit nga të njejtit që masakruan boshnjakët.

Gjoshi thotë se Kurti për pak pushtet është në gjendje të shfaq errësirën e shpirtit të tij.

Ja statusi i plotë:

Shpërndaje në: