Harroni seksin, asistimi i Odegaardit mbrëmë është edhe më i mirë

Dy ndeshjet e para të Arsenalit këtë sezon në Premier League nuk kanë mundur të shkonin më keq.

‘Topçinjtë’ hapën fushatën me një humbje shokuese 2-0 nga Brentfordi, para se të humbte me një rezultat nga Chelsea.

Pas dy paraqitjeve të dobëta nga skuadra e tij, Mikel Arteta përdori një formacion të fortë në Carabao Cup kundër West Brom, transmeton Periskopi.

Dhe Arsenali tregoi dominimin derisa fitoi me rezultat bindës.

Pierre-Emerick Aubameyang (2) dhe Nicolas Pepe shënuan në pjesën e parë, për ta mbyllur pjesën e parë me rezultat 3-0.

Bukayo Saka shënoi për 4-0 menjëherë në pjesën e dytë, pas disa lëvizjeve brilante.

Anësori anglez u shërbye me një asistim absolutisht sensacional nga Martin Odegaard, para se të shënonte.

Aubameyang kompletoi hat-trickun në minutën e 62-të, para se Alexandre Lacazette të realizonte për rezultatin përfundimtar, 6-0. /Periskopi.com/