Haxhiu tregon një rrëfim prekës nga lufta: Forcat serbe vendosen civilët shqiptar si mburojë e gjallë

Periskopi.com Lajme

Bekim Haxhiu tregon një nga momentet më të vështira në luftë, kur forcat serbe vendosin civilët shqiptar mburojë të gjallë për të depërtuar në pozicionet e UÇK-së prapa të cilave ishin të strehuarmbi 30 mijë qytetarë.

Ndiqeni rrefimin e Bekim Haxhiu si u zbrapsen forcat serbe dhe si u shpëtuan civilët shqiptar.

Shikojeni rrëfimin: