Horoskopi 13 Janar, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Periskopi.com Zoya

Dashi

Dita është premtuese për ju pasi Hëna tek Binjakët sjell kuriozitet dhe gëzim njëherazi. Ky është një lajm i shkëlqyer nëse keni plane për një ngjarje sociale ose jeni duke punuar në një mjedis grupor. Hëna e Binjakëve harmonizohet me Mërkurin në Ujor, duke sjellë rezultate të favorshme në marrëdhëniet tuaja.

Demi

Mund të keni një mundësi të hapur që ju lejon të kaloni një marrëdhënie, aftësi ose takim të mëparshëm në një fazë të re.  Një ofertë pune mund të shfaqet papritur ose një takim i rastësishëm mund të kthehet në një takim premtues. Është një ditë e shkëlqyer për të krijuar lidhje dhe për të kontaktuar kolegët ose miqtë e vjetër.

Binjakët

Ka gjithmonë vend për rritje, apo jo, Binjak, dhe për një shpirt me natyrë kureshtare si ju, keni shumë shanse për të zgjeruar mendjen tuaj. Është një mundësi për të menduar jashtë kutisë, sepse Hëna është shenja juaj dhe kjo sjell optimizëm, qartësi emocionale dhe eksitim.

Gaforrja

Sigurohuni që të bëni punën që keni caktuar për ditën e sotme. Mos e lejoni veten të tërhiqeni nga projekte të parëndësishme ose argëtuese për të bërë. Do të ndiheni më mirë duke ditur se gjërat e zakonshme të jetës janë jashtë rrugës përpara se të mbarojë java.

Luani

Një mik që të ka për zemër më në fund mund të vendosë të dalë dhe të ta thotë. Fatkeqësisht, Mërkuri po përgatitet të kthehet në retrogradë. Ndoshta keni një mundësi të fundit për të thënë atë që dëshironi. Duhet të zgjoheni dhe të vendosni nëse doni të ecni përpara dhe të përpiqeni të jeni në një lidhje apo jo me dikë ndaj të cilit keni ndjenja platonike.

Virgjëresha

Ditën e sotme mund të jeni të ngarkuar me shumë punë pasi Hëna dhe Mërkuri bashkëpunojnë  për ta bërë kohën sa më produktive. Dita mund të kalojë shumë lehtë nëse dini si t’i menaxhoni detyrat tuaja, por mund të jetë e vështirë nëse anashkaloni përgjegjësitë tuaja.

Peshorja

Nëse keni shpresuar për pak më shumë fat në dashuri, romanca mund të vijë tek ju sot përmes një takimi të rastësishëm. Ndoshta më në fund do të takoni ‘atë’ në një aplikacion takimesh ose do të prezantoheni me një person përmes një njohjeje të përbashkët.

Akrepi

Hëna te Binjakët mund të sjellë diçka për të cilën nuk ndiheni rehat dhe të pakëndshme, Akrep, dhe këto janë sekretet. Po, ju me siguri dini se si t’i mbani disa prej tyre, dhe disa do t’i çoni në varr, por kur Hëna i flet Mërkurit në shtëpinë tuaj të familjes, është koha për të pastruar energjinë. Disa nga këto sekrete duhet të ndahen dhe nuk keni pse ta mbani më vetëm barrën e tyre.

Shigjetari

Kur Mërkuri në sektorin tuaj të komunikimit flet me sektorin tuaj të marrëdhënieve, këtu gjërat mund të bëhen paksa ngjitëse për ju. Ju mund të hidhni një bombë të së vërtetës sot pa e kuptuar atë. Pra, kini pak ndjeshmëri sot dhe mbani mend se marrësi dhe dhënësi i informacionit duhet të jenë në të njëjtën faqe.

Bricjapi

Kur zemra juaj është në vendin e duhur, gjithçka shkon në vendin e duhur. Hëna aktuale te Binjakët ju ndihmon të qëndroni të hapur ndaj mundësive të reja që ju paraqiten sot. Kjo mund të jetë një ndihmë e vërtetë nëse ka vendime të rëndësishme blerjeje.

Ujori

Mbajtja e të dyja këmbëve në tokë mund të jetë e vështirë për ju, ndërsa planeti i komunikimit, Mërkuri në shenjën tuaj flet me një Hënë ëndërrimtare në shtëpinë tuaj të romancës. Përpiquni të mos përfshiheni shumë në çdo gjë nëse mund t’i shmangni ato.

Peshqit

Çështjet familjare ju marrin shumë kohë dhe vëmendje sot pasi Hëna vazhdon të kalojë në sektorin tuaj të shtëpisë. Mundohuni të mos i integroni ndjenjat negative kur ato shfaqen. Në vend të kësaj, kujtojini vetes se ne të gjithë po kalojmë diçka dhe secili ka mënyrën e vet për të përballuar dhimbjen e tij.