Illyrian Pure Sport, mund të bëhet super vetura e parë shqiptare - Periskopi
-->

Illyrian Pure Sport, mund të bëhet super vetura e parë shqiptare

Periskopi.com Tech & Auto

Nga Shqipëria, ai publikoi disa interpretime që tregojnë se si duhet të duket super-makina e ardhshme shqiptare Illyrian Pure Sport.

Illyrian Pure Sport nuk do të jetë vetëm një ide, por planifikohet ta shndërrohet kjo super veturë në realitet, përmes kompanisë Arrera Automobili, shkruan Autoblog.

Mbetet të shihet nëse ai do të ketë sukses në këtë.

Në çdo rast, kur (nëse) projekti të përfundojë, Illyrian Pure Sport mund të bëhet super makina e parë shqiptare me standarde ndërkombëtare, transmeton Telegarfi.

Për sa i përket dizajnit, Illyrian Pure Sport do të ndjekë modelet italiane, ndërsa trupi do të jetë prej fibrave të karbonit.

Për vozitjen do të kujdeset një motor 6.2 litërsh twin-turbo LT2 V8 me 850 kuaj fuqi, i shoqëruar me një transmision me tufë të dyfishtë Tremec me 8 shpejtësi.

Vlerësohet se përshpejtimi nga 0 në 100 km / orë do të jetë 2.7 sekonda, dhe se shpejtësia maksimale do të jetë 375 km / orë.

 

Shpërndaje në:
-->

Të fundit 

Jurgen Klopp po e kërkon me ngulm yllin e Bayern Munichut

Vetaksident në afërsi të Komoranit, Mercedesi përfundon poshtë rrugës

Një vet-aksident është shkaktuar pak më parë në autostradën Prishtinë-Pejë, saktësisht në afërsi të Komoranit. Vetura në fjalë ka përfunduar jashtë rrugës, duke rënë në një pjese m...