Interesante: Në stadiumin e Sassuolos tifozët mysafir po bëjnë peshkim dhe po shikojnë ndeshje futbolli

Interesante: Në stadiumin e Sassuolos tifozët mysafir po bëjnë peshkim dhe po shikojnë ndeshje futbolli

Skuadra e Serie A, Sassuolo, mund të ketë stadiumin më unik në futbollin botëror.

Kjo për shkak se ju mund të peshkoni nëse jeni një tifoz që vizitoni stadiumin Mapei, dhe disa tifozë vendosën të provojnë fatin e tyre.

Në një klip që që atëherë është bërë viral, mund të shihni qartë një mbështetës që rrotullohet në një peshk të artë me madhësi të mirë ndërsa loja luhet para tyre.

Hendeku u ndërtua në vitin 1995 për të ndaluar tifozët të pushtonin fushën, por klubi ndoshta nuk parashikoi një skenar ku tifozët të sillnin shkopin e tyre për të provuar të kapnin peshk.

Shpërndaje në: