Ish-deputetja e LDK-së refuzon 10 eurot e Qeverisë për fëmijën e saj

Periskopi.com Lajme

Ish-deputetja e LDK-së, Alma Lama, ka thënë se do t’i refuzojë 10 eurot e ndara për fëmijën e saj nga qeveria.

Ajo thotë se ato do t’ia lë ndonjë familjeje në nevojë.

Lama u ka bërë thirrje edhe prindërve që kanë të ardhura të refuzojnë shtesat e qeverisë për fëmijët, pasi që ato duhet të ndahen me kritere dhe të ndihmonen më shumë ato familje që kanë më pak të ardhura.

 

Postimi i plotë:

10 eurot qe i jane ndare femijes sim le ta marre ndonje familje ne nevoje.

Te gjithe prinderit me te ardhura duhet te refuzoje shtesat e qeverise per femijet.

Shtesat duhet te jepen me kritere, jo ne kete menyre. Duhet te ndihmohen ata qe kane me shume nevoje. Formula e barazise ne kete rast, sjell pabarazi edhe me te madhe.

Shpërndaje në: