Ismaili: PDK nuk është e ndërtume si Vetëvendosja, kemi kualitet më të madh

Periskopi.com Lajme

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, thotë se PDK do të jetë në opozitë por do t’i përkrahë proceset e rëndësishme për Kosovën.

“PDK nuk është e ndërtume si Vetëvendosja, kemi kualitet më të madh dhe jemi një lloj gardiani që dialogu nuk duhet të rrëshqasë drejt asaj ku nuk përfaqësohen interesat e Kosovës. Ne do të jemi në opozitë, ajo që bëhet mirë ëpr Kosovën, natyrisht se e mbështesim, ajo që cenon sovranitetin kushtetues, do të jemi kundërshtues dhe një lloj dige për ta kundërshtuar.  Zoti Kurti si kryeministër ka bërë një mori gabimesh strategjike, sic janë ato me ShBA-të mirëpo edhe në qeverisjen e brendshme”, ka thënë Ismaili./PERISKOPI/

Shpërndaje në: