Ja cila është domethënia e këtij zogu

A e keni vërjetur një zog ngjyrë vjollce, që kërcen dhe shfaqet si stickers në faqen tuaj sociale ?

Periskopi.com Fun

Nëse jo, kjo do të jetë vetëm një çështje kohe para se ai zog i çuditshëm dhe i vogël, do të bëhet i njohur, kjo ngase  ‘Trash Dove’ është një sticker i Facebook-ut, i cili ka tronditur mediet sociale në Azi, dhe është i punuar nga artisti amerikan Syd Weiler, shkruan BBC, transmeton Periskopi.

pictures of Trash dove on Facebook

Ilustratori e vizatoi zogun në shtator të 2016-s, dhe më pas e krijoi një grup të stickersa-ve në Janar të 2017, dhe vetëm brenda një jave ka grumbulluar 4 milionë klikime.

Trash Dove, shfaqet në mënyra të ndryshme dhe mund të përdoret si emoji, derisa me popullorët janë ata ku zogu e lakon kokën lart e poshtë.

images of trash dove

Por, jo të gjithë janë tifozë të zogut pasi ka një peticion për ta ndaluar atë të shfaqet në internet. /Periskopi/

Shpërndaje në: