Kapen 16 pjesëtar të DAESH-it në Afganistan

Kapen 16 pjesëtar të DAESH-it në Afganistan

Në Nangarhar janë kapur 16 pjesëtar të organizatës terroriste DAESH. Zëdhënësi i policisë tha se pjesëtarët e organizatës terroriste i kanë kapur në vendet Haska Mena, Bati Kot dhe Achin.

Shpërndaje në: