‘Kopa Trophy’: De Ligt lojtari më i mirë i ri

Periskopi.com Sporti

Në Paris të Francës është ndarë çmimi për lojtarin më të mirë të ri.

‘France Football’ ka ndarë ‘Kopa Trophy’, për lojtarin më të mirë të ri në botë, shkruan lajm.net.

Në mbrëmjen gala që po mbahet në Paris, Matthijs De Ligt u stolis me çmimin si më i miri.

De Ligt pati sezon të jashtëzakonshëm me Ajax, duke prekur fazën  gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve, si dhe duke fituar ligën e Holandës.

De Ligt aktualisht luan me Juventus. 

Shpërndaje në: