Korea e Jugut i kishte bërë statujë Albrightit para nesh: Bashkë me të, i bëri edhe Bushit, Hillaryt e Bin Ladenit (Foto)

Periskopi.com Fun

Korea e Jugut ia kalon Kosovës me statuja: Shihni Bin Ladenin, Blairin e Bushin dhe Hillary Clintonin (Foto)

Skulpturat më poshtë supozohet të paraqesin disa prej figurave më të njohura në botë, përcjell Periskopi

Parku i Skulpturave në Kore të Jugut shtrihet në një kopsht me 20 ari tokë në një Spital Mendor të këtij vendi.

Me qëllimin që të krijonte përngjasim me politikanë, ekonomistë e revolucionarë të njohur, skulpturat e kanë për pronar, shkruan Periskopi, Chung Guen-hee-në.

Osama Bin Laden
George W. Bush dhe Tony Blair
Fidel Castro

 

Albright, H.Clinton dhe Kondoleeza Rice

 

Shpërndaje në: