Kuka: Edhe pa Majlindën e Norën kemi medalje të mëdha

Periskopi.com Sporti

Kosova edhe pa Majlinda Kelmendin e Nora Gjakovën mund të marrë medalje të mëdha në xhudo, ka thënë trajneri i mirënjohur Driton Kuka.

Kosovës sot i kanë sjell dy medalje xhudistet Distria Krasniqi e Fjolla Kelmendi, të argjendtën, respektivisht të bronztën në Grand Prix Zagreb, transmeton Koha.net.

“Disi e argjendtë e Fjolla e bronztë, edhe pa Majlindën e Norën kemi medalje të mëdha! Grand Prix Zagreb. Nesër Akili dhe Kushtrimi do garojnë”, ka shkruar Kuka.