Kurti nga Amerika: Putini do që të na shohë të dështuar – NATO e mbron Kosovën e Kosova NATO’n

Periskopi.com Lajme

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë nga Amerika ka folur për luftën e situatën pas invazionit rus në Ukrainë, transmeton Periskopi.

Ai mendon që Putin do ta shohë Kosovën të dështuar.

BE e SHBA i bashkon NATO.  Presidenti Putin do ta shohë Kosovën të dështojë. Ai mendon që Iraku e Afganistani kanë qenë modele të dështimit dhe se vec Kosova ka mbetur si storie suksesi. Jo vec NATO që mbrohet në Kosovë, por edhe Kosova e mbron NATO’n.’’PERISKOPI/