Ky është çifti nga Lipjani që u martua ‘live’ në emision (Video)

Ky është çifti nga Lipjani që u martua ‘live’ në emision (Video)

Një dasmë ‘live’ në një emision është diçka e pazakontë, sidomos në trojet shqiptare.

Por, një gjë e tillë ka ndodhur sonte në emisionin ‘N’Kosovë Show’.

Një çift nga Lipjani kanë vendosur që dasma e tyre të jetë publike për të gjithë, prandaj kishin zgjedhur këtë emision, ndër më të shikuarit që ta bënin një gjë të tillë.

Ceremonia nisi me ardhjen e mysafirëve dasmorë, nga familja e dhëndrit dhe nuses, përcjell Lajmi.net.

Më pas, atyre iu bashkuan çifti i ri, i cili u kurorëzua në dasmë nga ofiqari i Komunës së Lipjanit.

Duke shkuar sipas traditës, në fund çifti preu tortën e dasmës.

Shpërndaje në: