Largohen edhe disa shtetas afganë nga Kosova

Periskopi.com Lajme

Këtë të diel janë larguar edhe disa qytetarë nga Afganistani të cilët kanë qenë të strehuar në Kosovë.

Këtë e ka konfirmuar Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, por që nuk ka treguar se cili është numri i atyre që kanë lënë Kosovën.

“Sapo përshëndetëm qytetarë afganë, të cilët ishin të strehuar përkohësisht në Kosovë si pjesë e marrëveshjes sonë më Qeverinë e SHBA-së”, është shprehur Sveçla.

“Kosova do të vazhdojë të strehojë dhe t’i mbrojë qytetarët afganë, derisa atyre t’u sigurohet vend më i sigurt dhe strehim i qëndrueshëm në vende tjera të sigurta”.
ImageImageImage

Shpërndaje në: