Leeds vazhdon mrekullinë në Premier Ligë, fiton si mysafir në Sheffield

Periskopi.com Sporti

Leeds United ka arritur të fitojë ndaj Sheffield United në Bramall Late me rezultat minimal 1-0 për të vazhduar kësisoj mrekullinë e Marcelo Bielsas.

Ishte Patrick Bamford që shënoi sërish, kësaj here me kokë, pas krosimit të Jack Harrison në minutën e 88.

Paraqitje fantastike në këtë ndeshje bëri edhe portieri Illan Meslier që ia doli të ndalte disa herë ekipin e Chris Wilder, transmeton Periskopi.

Ekipi i Bielsas luajti shumë më mirë gjatë ndeshjes duke krijuar më shumë raste dhe duke pasur me mbi 60 për qind posedimin e topit.

Leeds me këto tri pikë arrin të shkojë në 6 gjithsej pas tri ndeshjeve. Të vetmen humbje e ka ndaj kampionit Liverpool në Anfield 4-3 pas dy penaltive të dyshimta për “Të kuqtë”. /Periskopi 

Shpërndaje në: