Marokenët ia vënë flakën Brukselit pas fitores ndaj Belgjikës në Kupën e Botës

Marokenët ia vënë flakën Brukselit pas fitores ndaj Belgjikës në Kupën e Botës

Kombëtarja e Marokut ka fituar ndaj Belgjikës me rezultatin 0-2 në Kupën e Botës.

Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel tifozët e Marokut dolën për të fetuar fitoren e madhe të tyre.

Megjithatë, festa nuk shkoi mirë dhe kishte mjaft trazira nga marokenët, të cilët thyen disa vetura nga festa e ekzagjeruar.

Më poshtë keni disa pamje nga trazirat që shkaktuan:

Shpërndaje në: