Mbappe tradhtar? Di Maria: Gazetat në Spanjë më rënduan edhe mua, por fitova çdo gjë me Realin

Periskopi.com Sporti

Në Spanjë nuk e kanë përtypur mirë që Kylian Mbappe zgjodhi të rinovojë me PSG dhe jo të transferohet te Real Madrid.

Madje shpesh është përmendur edhe fjala tradhti, pasi raportonin se francezi i kishte dhënë fjalën madrilenëve.

Në lidhje me këtë ka folur edhe Angel Di Maria, i cili ngacmon “El Chiringuito”, media shumë pranë Realit.

“Në Spanjë flitet për tradhti për shkak të çështjes Mbappe? Kur isha në Spanjë, El Chiringuito çdo ditë më bënte te mbaruar dhe përfundova duke fituar gjithçka me Realin, kështu që përshëndetje”.