Mbyllet pjesa e parë mes Italisë dhe Shqipërisë: Shikojeni edhe njëherë tre golat e kësja ndeshje të zjarrtë

Mbyllet pjesa e parë mes Italisë dhe Shqipërisë: Shikojeni edhe njëherë tre golat e kësja ndeshje të zjarrtë

Ka përfunduar pjesa e parë në takimin ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë, duel ky që po zhvillohet në kuadër të Evropianit 2024.

Shqipëria e nisi mirë këtë pjesë të parë, ku pas 23 sekondave lojë, Nedim Bajrami ia dhuroi epërsinë shqiponjave, shkruan Periskopi.

Nuk mjaftoi kjo, gëzimi i Shqipërisë u thye shumë shpejtë me dy golat e italianëve, ishte Boston që barazoi shifrat në minutën e 11’të dhe më pas epërsinë italianëve ia dhuroi Barella në minutën e 16’të.

Me rezultatin 2:1 u mbyll edhe ky 45 minutësh i parë.

Më poshtë mund t’i shikoni tre golat e pjesë së parë:

VIDEO1

VIDEO2

VIDEO3

Shpërndaje në: