Mbyllet rundi i katër: Acarohet Fury, Whyte e godet me kokë

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar meçi i jetës me Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Ky meç po zhvillohet në stadiumin Wembley, ku jenë të pranishëm plotë 94 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Tyson Fury është acaruar në rundin e katër, pasi Whyte e goditi atë me kokë dhe britaniku kërkonte me çdo forcë ta nakautonte kundërshtarin.

Meçi i takon peshave të rënda WBC dhe ka 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.