Më shumë është në bankën rezervë se në fushë – kjo është shuma marramendëse me të cilën paguhet Shaqiri

Periskopi.com Sporti

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri është një ndër lojtarët më të paguar të Premier Ligës, anipse nuk e ka minutazhën e rregulltë tek Liverpooli, transmeton Periskopi.

Shaqiri paguhet 89 mijë euro në javë dhe 365 mijë euro në muaj.

Teksa, lojtari më i paguar në Premier Ligë është Rrahem Sterling, i cili paguhet 309 mijë euro në javë. /

Shpërndaje në: