Mesazhi emocional i Jurgen Klopp për lojtarët e Liverpoolit në dhomën e zhveshjes

Mesazhi emocional i Jurgen Klopp për lojtarët e Liverpoolit në dhomën e zhveshjes

Jurgen Klopp mbajti një fjalim të fundit në dhomën e zhveshjes për lojtarët e tij të Liverpoolit pas fitores 2-0 të skuadrës së tij ndaj Wolves në xhiron e fundit të sezonit të Premier League.

Gjermani menaxhoi ndeshjen e tij të fundit në krye të Liverpool-it në Anfield, dhe mori një gardë nderi dhe ceremoni të veçantë lamtumire pas takimit.

Dhe pasi skuadra dhe trajnerët kryen një xhiro nderi pas fitores së Wolves, 56-vjeçari mblodhi lojtarët e tij së bashku për një herë të fundit si shef i Reds – përpara se të mbante një fjalim emocionues.

“Ju dua. Kjo është gjithçka që mund të them. Mezi pres të të shikoj zhvillimin tuaj, duke bërë hapat e ardhshëm. A mund të kishim bërë momente më të mira? Po, sigurisht, është gjithmonë e mundur. A bëmë më mirë sesa mund të prisnim zakonisht? Oh po. Sepse duhet më shumë kohë për t’u bërë përsëri një ekip i mirë, dhe ju e bëtë kështu.

“Unë vetëm dua të them – ju dua. Ishte absolutisht e jashtëzakonshme – faleminderit për udhëtimin. “Jam shumë krenar për ju dhe shumë krenar që më lejuan të jem pjesë e kësaj familje. Faleminderit shumë”, tha Klopp.

Shpërndaje në: