Mjer ai që është fans i Barcelonës: Nga avantazhi 3-0, në fund barazon 3-3 me Celta Vigon

Periskopi.com Sporti

Barcelona ka arritur vetëm një barazim ndaj Celta Vigos në udhëtim me rezultat 3:3, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 13-të në La Liga.

Ansu Fati në minutën e pestë, Busquets në të 18-tën dhe Depay në të 34-tën i dhanë katalonasve epërsinë e trefishtë dhe komoditetin e mjaftueshëm.

Por, Barcelona e humbi Ansu Fatin i cili pësoi lëndim.

Por, pjesa e dytë ishte pasqyrë krejt tjetër pasqyrë

Filimisht Iago Aspas realizoi në minutën e 52-të, ndërsa në të 74-tën Nolito realizoi golin e dytë dhe vuri në vështirësi mysafirët.

Krejt në fund të ndeshjes, Iago Aspas barazoi gjithçka.

Me këtë barazim, katalonasit shkojnë në kuotën e 17 pikëve në vendin e 10, kurse Celta Vigo mbetet e 15-ta me 12 pikë.