Mungesa e benzinës: Qytetarët ende blejnë me panik, ushtria në pompa benzine

Periskopi.com Lajme

Konsumatorët ende po blejnë derivate me panik në mbarë vendin me pompat e benzinës që janë zbrazur brenda orësh, ka thënë kryesuesi i Asociacionit të Benzinës.

Një deputet konservator, Brian Madderson, i ka bërë thirrje ushtrisë që të nis dërgesat për të rivendosur besimin e popullit.

“Sapo që një cisternë vjen në një pompë benzine, njerëzit në media sociale menjëherë tregojnë se ka ardhur dhe pastaj bëhet si bletët pas mjaltit me njerëz. Të gjithë nguten për në pompa… dhe brenda pak orësh, s’ka më benzinë,” tha ai, përcjell Periskopi.

Kryeministri i vendit ka deklaruar që shoferët e ushtrisë ishin gati të ndihmonin cisternat që të ndihmonin në dërgimin e benzinës dhe naftës.

Shpërndaje në: