Mushkolaj: Haki Abazi duket i frustruar dhe i pakënaqur

Periskopi.com Lajme

Analisti Imer Mushkolaj ka komentuar statusin e fundit të deputetit të VV’së Haki Abazi, ku thotë se “s’po e marrë vesh”

Abazin ë statusin e tij të fundit  thotë se  se arsyeja e mungesës së tij në Kuvend vijë si shkak i një sër faktorësh, por që thotë se këto faktor ia ka nisur lidershipit, shkruan Periskopi.

“S’po e marr vesh çka po thotë me këtë status. Unë z.Abazai nuk e marr seriozisht. Duket që ka pakënaqësi. Ndoshta ka pakënaqësi për shkak të asaj që Kurti tha qe humbën zgjedhjet se kishte pakënaqësi brenda. E shoh si një frustrim të z.Abazi.“/Periskopi