Mustafi: Unë dhe Koscienly kuptohemi shumë mirë

Kampioni i botës me Gjermanin, Shkodran Mustafi, është shëndërruar në një nga shtyllat kryesore të Arsene Wenger.

Periskopi.com Sporti

Mustafi është duke i munguar ‘topqinjëve’, në repartin defanziv po ashtu edhe si një lider në fushë, për shkak të një lëndimi që pësoi në fillim të këtij muaji.

Analistët e Premier League e cilësojnë dyshen Mustafi-Kosicenly si më të mirën në këtë sezon dhe Mustafi ka folur për marrëdhëniet me Koscienly.

kos-tafi
Mustafi & Koscienly

 

“Ne kuptohemi mirë. Te dy e shohim ndeshjen në mënyrë të njëjtë. Në provojmë të luajmë edhe përpara dhe nëse e shohim të arsyeshme, edhe e mbajmë topin dhe organizojmë sulme”, u shpreh Mustafi. /Periskopi/

Shpërndaje në: