Ndodh në Gjilan: Ia vodhi çizmet e 175 eurove në shtëpi, hajduti i bie pishman dhe ia kthen me kërkim falje

Periskopi.com Fun

Një qytetar nga Gjilani ka njoftuar për një rast vjedhje që ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në shtëpinë e tij.

Ai pasi kishte shikuar kamerat e sigurimit ka vërejtur se një hajdut ka hyrë fshehurazi në shtëpinë e tij duke ia vjedhur çizmet e dimrit.

I indinjuar ai ka postuar në llogarinë e tij në Facebook edhe videon duke kërkuar ndihmë nga të gjithë ata që mund ta njohin personin që shihet në incizimet e kamerës.

Ai ka thënë se çmimi i këpucëve ishte 175 euro dhe nuk kishte kohë të gjatë që i kishte blerë.

Mirëpo, një ditë më vonë ka ndodhur një gjë e rrallë. Hajduti është penduar dhe ka vendosur tia kthejë këpucët e vjedhura duke i lënë edh enjë letër kërkimfalje. Ai aty thotë se ka gabuar dhe se kjo nuk do të ndodhë më kurrë.

Mbrëmë në orën 22:50 siç shihet edhe në video, një hajn futet brenda oborrit të shtëpisë dhe i vjedhë çizmet e mia.Nëse dikush e njeh këtë person atëherë ju lutem shumë të më kontaktojë!Rasti është paraqitur edhe në polici!Ju lutem ta SHPËRNDANI!

Gepostet von Moti në Gjilan am Mittwoch, 11. Dezember 2019

 

Shpërndaje në: